Maciej
LSO i Administratorzy
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 86
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Wto 10:32, 13 Lip 2010 Temat postu: Rozmowy o widzeniach bł. Anny Katarzyny Emmerich |
|
|
Tutaj porozmawiamy o dziele pt. „Żywot i Bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej matki jego Maryi wraz z tajemnicami Starego Przymierza według widzeń świątobliwej Anny Katarzyny Emmerich.
Zostało to spisane przez Clemensa Bretano. Niektórzy twierdzą, że Bretano ubarwił objawienia bł. Anny Katarzyny. Jeśli chodzi o mnie zacząłem się interesować rok temu. Dziadek powiedział, że to gdzieś jest. I niedawno znalazłem to przez przypadek. Młodszy brat wszedł do domu zmarłej prababci. Tam zacząłem oglądać książki.
Zostało to spisane przez Clemensa Bretano. Niektórzy twierdzą, że Bretano ubarwił objawienia bł. Anny Katarzyny. Jeśli chodzi o mnie zacząłem się interesować rok temu. Dziadek powiedział, że to gdzieś jest. I niedawno znalazłem to przez przypadek. Młodszy brat wszedł do domu zmarłej prababci. Tam zacząłem oglądać książki. Wcześniej odnalazłem w tym domu książeczkę z piętnastoma modlitwami – Tajemnicami Szczęścia.
Znalazłem tom pierwszy, wydany w 1993. Był bardzo gruby. Kartki były wielkości około dwóch trzecich akordeonu. Tytuł był pośrodku, dookoła róże. Z rogach były ilustracje. Lewy górny róg – stworzenie świata, prawy górny róg – narodziny Chrystusa, lewy dolny róg – Męka Pańska, prawy dolny róg zmartwychwstały Pan. Zacząłem czytać. O upadku Aniołów, Adamie i Ewie, Kainie i Ablu, teraz doszedłem do Noego. Zaraz po nim jest Abram i ofiara Melchizedeka. Tom I kończy się „Pierwszym nawróceniem się Magdaleny”. Drugi tom też znalazłem przez przypadek. Zapomniał, gdzie położyłem pierwszy i szukałem go w szafce na strychu (tam jest poddasze, gdzie lubię przebywać). Pierwszy był na wierchu, a drugi w szafce. Okładka drugiego jest identyczna. Tylko obrazki są inne. Lewy górny róg – Wniebowstąpienie, prawy górny róg – Zesłanie Ducha Świętego, lewy dolny róg – ukoronowanie NMP na Królową Nieba i ziemi. Prawy górny róg przedstawia Chrystusa. Ma na sobie złotą stułę, czerwony płaszcz i białą szatę. W dłoniach trzyma księgi. Za Nim jest krzyż. Na każdym z jego końców jest napis. Góra – Wieczność, lewo Czas, prawo Przestrzeń, dół Nieskończoność. Niżej widać tęczę. W tle są gwiazdy.
Tom II zaczyna się opowieścią o Korneliuszu, a kończy wniebowzięciem NMP.
Wiele krytyki pada na fragment o Kainie z tomu I. Według zapisku Breatano znamieniem Kaina jest czarna skóra:
„Szlachetniejsi ludzie zawsze bialej wyglądali. Ci, którzy mieli na ciele znamię Kaina, mieli też podobne do siebie dzieci, a wskutek szerzącego się zepsucia owo znamię wreszcie na całym ciele, wskutek czego ciała ludzkie coraz ciemniejszy przybierały kolor. Nie było jednakże na początku zupełnie czarnych ludzi, dopiero zwolna ciało ich barwę przybierało czarną”.
Bretano mógł ubarwić wiele rzeczy, lecz tylko w szczegółach. Widać maleńkie różnice między tym, a Poematem Boga-Człowieka, który Maria Valtorta pisała ręcznie.
Proszę o komentarze by powstała dyskusja na ten temat.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Maciej dnia Śro 20:15, 14 Lip 2010, w całości zmieniany 1 raz
|
|